вторник, 25 декабря 2012 г.
среда, 19 декабря 2012 г.
Червона ікра: якісний делікатес чи несмачна підробка?
Київ – Уже багато років червона ікра є невід’ємним елементом новорічного столу чималої кількості українців. Однак, як правильно її обирати, знають не всі, через що деякі уже мали проблеми. Окрім того, багатьох у червоній ікрі насторожує обов’язковий вміст консервантів. Тож Радіо Свобода вирішило дізнатися, як українцям не зіпсувати собі новорічне свято дешевою і несмачною підробкою.
Збираєтесь зустрічати Новий рік не лише з келихом шампанського, а й з червоною ікрою? Будьте обережні, адже замість смачного делікатесу ви можете скуштувати звичайну підробку. Саме такий досвід уже має киянка Олеся Півторак.
«Ми купували ікру у провідному супермаркеті Києва. Була акція на велику баночку у 400 г. Але виявилось, що ікра дуже дрібна за формою і не тримається купи. Почали наносити її на бутерброди, а вона просто розтікалася: її оболонка лопалася і бутерброд перетворювався на маленьку калюжку», – розповідає дівчина і додає, що цього року ікру до святкового столу вона обирала ретельніше і завчасно через побоювання щодо подорожчання її ціни.
- Ікра без консервантів не ікра? | Тим часом керівник експертно-аналітичного відділу Центру експертиз «Тест» Ніна Кальдій констатує: попри те, що більшість покупців зазвичай остерігається різноманітних харчових добавок, їх використання часто зумовлене особливостями самого продукту.
«Червона ікра, як свого роду винятковий продукт, обов’язково випускається з додаванням консервантів, бо її не можна ні пастеризувати, ні стерилізувати. Вона просто не витримає високу температурну обробку. Ікру, звісно, можна заморожувати, однак це складна технологія і, якщо будуть бодай мінімальні коливання температури, є ризик отримати замість ікри кашу. Якщо ж намагатися знижувати дозу консервантів, то доведеться додавати більше солі, а це теж споживачам не подобається», – каже вона.
При цьому Ніна Кальдій зауважує, що для виготовлення червоної ікри зазвичай використовуються консерванти Е239 (уротропін), а також Е200 (сорбінова кислота) та Е211 (бензонат натрію). Всі три добавки в Україні дозволені, однак дві останні, за словами експерта, є менш шкідливі для здоров’я людини. При цьому їхня кількість не повинна перевищувати 1000 міліграм на кілограм продукції, додає вона.
- Як упізнати делікатес? | Тим часом фахівці у галузі захисту прав споживачів радять тим, хто збирається купувати ікру, робити це у спеціальних мережах, звертаючи особливу увагу на маркування товару, місце його виробництва та якість упаковки. Не менш важливою є ціна товару, яка, за словами експертів, не повинна бути нижчою, ніж 40 гривень.
Також якісну ікру характеризує рибний запах, ікринки однакового кольору та відсутність плівок. А якщо її продають на вагу, то спеціалісти радять покупцю звертати особливу увагу на її розсипчасту структуру.
http://www.radiosvoboda.org/content/article/24801626.html
вторник, 18 декабря 2012 г.
Подписаться на:
Сообщения (Atom)