вторник, 30 апреля 2013 г.

На митниці от-от вибухне фура з ікрою на 4 мільйони гривен


01.05.2013 13:23

На митниці от-от вибухне фура з ікрою на 400 мільйонів
Виробник червоної ікри заявив про можливе припинення поставок червоної ікри в Україну
Виробник червоної ікри компанія «Орландо» (Петропавловськ-Камчатський, РФ), представлена на українському ринку торговою маркою "Губернатор Камчатки", заявила про можливе припинення поставок червоної ікри в Україну.
Новий сезон, який має початися в липні, може не відкритися через конфлікт на митниці в Івано-Франківську, де вже близько 1,5 року на митному терміналі стоїть фура з продукцією підприємства. Про це на прес-конференції в УНІАНповідомив засновник «Орландо» і власник торгових марок «Губернатор Камчатки» і «IKRA.UA» Костянтин Коміссаров.
«Питання зараз стоїть не про порятунок цієї фури. А ось зараз прийде новий сезон і я, як «Орландо», думаю, а як же мені завозити? Начебто є дозвіл СЕС, але раптом знову перевернеться все з ніг на голову й ми через іншу фірму завеземо, а закінчиться все тим же. Далі що робити? Йти до Росії й там тільки торгувати?» - сказав він.
Нагадаємо, колізія полягає в тому, що фура знаходиться на митному терміналі з листопада 2011 року, термін придатності продукту закінчився в серпні 2012 року, при цьому власник продукту не має можливості ні утилізувати продукцію, ні відправити її безпосередньо виробнику через судову тяганину й низку інших бюрократичних процедур.
За даними К.Коміссарова, через простій фури компанія вже зазнала збитків у розмірі 400 млн грн, а підприємство «Камчадал Плюс», яке виконувало функції імпортера продукції «Орландо» в Україні, й зовсім збанкрутіло.
При цьому засновник «Орландо» попередив про можливі екологічні наслідки невчасної утилізації зниклого товару. За його словами, протягом усього часу простою в холодильному відділенні підтримується необхідний температурний режим, проте якщо він не буде дотриманий, то банки з ікрою вибухнуть.
«У такій жарі банка роздується, потім вибухне, потім поповзуть черв'яки. Якщо кінчиться фінансування й ми далі не підтримуватимемо холод у машині, то через три-п'ять днів у ній усе вибухне. Це антисанітарія буде цілковита. Митницю в Івано-Франківську доведеться через санітарні норми просто закрити», - попереджає К.Коміссаров.
Знайти вихід із ситуації, що склалася, за словами підприємця, можна лише за допомогою вольових рішень, прийняти які може лише керівництво країни, проте відповідей на листи, направлені до Адміністрації Президента України, Кабінету міністрів і посла РФ в Україні, поки не послідувало.

Підприємець збирається відсудити в України чотири мільйони гривень



Велика партія червоної ікри виробництва російської компанії "Орландо" вже півтора року стоїть на івано-франківській митниці. Ніякого офіційного документа про те, що ікра бракована, власники фури так і не отримали: ні припису, ні передбаченої законом постанови санлікаря. Лише відмова в розмитненні з причин відсутності санітарного контролю на внутрішній митниці. 


І хоча за проведення цього нібито відсутнього контролю відповідають саме СЕС та митниця, розмитнити товар українському імпортеру "Камчадал-Плюс" досі не дають. Терміни придатності ікри давно минули, але утилізувати її без постанови державного органу неможливо. Адже ніхто не хоче нести відповідальність за інцидент.

— Усі дії по недопущенню розмитнення нашої фури координувала Служба безпеки України. Наша ікра вироблена за Міждержавним стандартом СНД ГОСТ-18173 2004 року. Україна за нього голосувала, але всередині країни поки що діє ДСТУ 1972 року, який не передбачає використання нового консерванта — Е211, бензоат натрію. Це стало основною зачіпкою. 

На полицях українських магазинів повно ікри виробництва наших конкурентів, яка зроблена за ДСТУ 2004 року. Згідно з ним, добавка Е211 дозволена, а також допускається сумарна доза консервантів — до 2000 міліграмів на кілограм. Такі ж параметри дозволені санітарними нормами якості продовольчої сировини та харчових продуктів, затвердженими Міністерством охорони здоров'я, та прописані в санітарно-гігієнічному висновку, отриманому підприємством "Орландо" від Міністерства охорони здоров'я. 

Утім, вони не збігаються з рекомендованими медико-біологічними вимогами МБВ-89 — не міждержавним, а внутрішнім нормативним документом України. Офіційної заборони та постанови про забраковку ікри від СЕС немає, а є лише внутрішнє листування між СБУ, СЕС та митницею про невідповідність партії старому ГОСТу — 1972 року через присутність нового консерванта Е211 бензоату натрію, — пояснює gazeta.ua колишній директор "Камчадал-Плюс", засновник і представник "Орландо" в місті Петропавлівськ-Камчатський Костянтин Коміссаров.

За його словами, не довівши свої звинувачення про шкідливість ікри в суді, СБУ фактично незаконно зобов'язала митницю не допустити розмитнення ікри. Офіційно СБУ ніяких звинувачень по справі №1375 за півтора року компанії не пред'явила. І через закінчення терміну давності справа, очевидно, була закрита. Тому виробник просить Адміністрацію президента зобов'язати СБУ відізвати свої внутрішні листи з митниці, якими вона заблокувала розмитнення ікри, і дозволити санітарному лікарю врешті видати розпорядження на її утилізацію.

— Ми загнані у патову ситуацію. Санітарний лікар не може забракувати товар і видати припис на знищення ікри. Де-юре товар не забракований, а де-факто ніхто не хоче брати на себе відповідальність за те, чому він досі — понад 540 днів — стоїть на митниці у величезній фурі з рефрижератором, котрий треба постійно підтримувати. 

У фурі весь цей час живе водій Борис Логинов, якого іноді підміняє син. Якщо в нас закінчаться гроші, ми відключимо холодильник. Тоді за декілька днів банки з ікрою роздує, вони вибухнуть. З'являться хробаки. І митниця буде мати санітарні наслідки. А це може статися у будь-який момент, як тільки водію набридне і він просто кине фуру, — попереджає Коміссаров.

Він висловив останню надію на те, що ситуацію можна буде виправити, коли прийдуть відповіді на звернення до Адміністрації президента й Кабінету Міністрів.

— Камчатський рибзавод "Орландо" постачає свою продукцію найвищої якості в Україну вже 17 років, має єврономер 23L. Ікру регулярно закуповували найвідоміші санаторії та здравниці країни, їдальні Верховної Ради й Міністерства закордонних справ, Нацбанк України, ФК "Динамо" тощо. Ми завжди відповідали за якість. Тому наша ікра завжди подобалася першим особам країни. 

Але тепер, коли я звертаюся про допомогу до депутатів, послів, Адміністрації президента та Кабміну — ніхто не хоче навіть своєчасно надати відповідь на звернення. Я вже задумуюсь, чи варто продовжувати вести бізнес в Україні? Адже так само на митниці може стати будь-яка майбутня фура з найякіснішою камчатською ікрою, — зазначає представник "Орландо".

Коміссаров готує позов до митниці й санепідемстанції з вимогою компенсувати збитки на 4 млн грн з урахуванням вартості простою та самого вантажу. 1,4 млн з них було витрачено на судові тяганини, утримання ікри на митниці, солярку, зарплатню й готель для водія.

Російська компанія Орландо (ТМ ГубернаторЪ Камчатки) може припинити поставки червоної ікри до України


Виробник червоної ікри компанія «Орландо» (Петропавловськ-Камчатський, РФ), представлена на українському ринку торговою маркою "Губернатор Камчатки", заявила про можливе припинення поставок червоної ікри до України в новому сезоні, який почнеться в липні, через конфлікт на митниці в Івано-Франківську, де вже близько 1,5 року на митному терміналі стоїть фура з продукцією підприємства.
Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив засновник «Орландо» і власник торгових марок «Губернатор Камчатки» і «IKRA.UA» Костянтин Коміссаров.
«Питання зараз стоїть не про порятунок цієї фури, а ось зараз прийде новий сезон і я, як «Орландо», думаю, а як же мені завозити? Начебто є дозвіл СЕС, але раптом знову перевернеться все з ніг на голову і ми через іншу фірму завеземо, а закінчиться все тим же. Далі що робити? Йти до Росії й там тільки торгувати?» - сказав він.
Нагадаємо, колізія полягає в тому, що фура знаходиться на митному терміналі з листопада 2011 року, термін придатності продукту закінчився у серпні 2012 року, а власник продукту не має можливості ні утилізувати продукцію, ні відправити її безпосередньо виробнику через судову тяганину й низку інших бюрократичних процедур.
За даними К.Коміссарова, через простій фури компанія вже зазнала збитків у розмірі 4 млн. грн., а підприємство «Камчадал Плюс», яке виконувало функції імпортера продукції «Орландо» в Україні, й зовсім збанкрутіло.
Водночас засновник «Орландо» попередив про можливі екологічні наслідки невчасної утилізації зниклого товару. За його словами, протягом усього часу простою в холодильному відділенні підтримується необхідний температурний режим, проте якщо він не буде дотриманий, то банки з ікрою вибухнуть.
«За такої спеки банка роздується, потім вибухне, потім поповзуть черв'яки. Якщо закінчиться фінансування і ми далі не підтримуватимемо холод у машині, то через три-п'ять днів у ній усе вибухне. Це антисанітарія буде цілковита. Митницю в Івано-Франківську доведеться через санітарні норми просто закрити», - попереджає К.Коміссаров.
Знайти вихід із ситуації, що склалася, за словами підприємця, можна лише за допомогою вольових рішень, ухвалити які може лише керівництво країни, проте відповідей на листи, направлені до Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів і посла РФ в Україні, поки не було.

ТМ ГубернаторЪ Камчаки возможно уйдет с рынка




Производитель красной икры компания "Орландо" (Петропавловск-Камчатский, РФ), представленная на украинском рынке торговой маркой "Губернатор Камчатки", заявила о возможном прекращении поставок красной икры в Украину в новом сезоне, который начнется в июле, из-за конфликта на таможне в Ивано-Франковске, где уже около 1,5 года на таможенном терминале стоит фура с продукцией предприятия.


Об этом на пресс-конференции сообщил основатель "Орландо" и собственник торговых марок "Губернатор Камчатки" и "IKRA.UA" Константин Комиссаров.

"Вопрос сейчас стоит не о спасении этой фуры, а вот сейчас придет новый сезон и я, как "Орландо", думаю, а как же мне завозить? Вроде бы есть разрешение СЭС, но вдруг опять перевернется все с ног на голову и мы через другую фирму завезем, а закончится все тем же. Дальше что делать? Уходить в Россию и там только торговать?" - сказал он.

Напомним, коллизия заключается в том, что фура находится на таможенном терминале с ноября 2011 года, срок годности продукта истек в августе 2012 года, при этом владелец продукта не имеет возможности ни утилизировать продукцию, ни отправить ее непосредственно производителю из-за судебных проволочек и ряда других бюрократических процедур.

По данным К.Комиссарова, из-за простоя фуры компания уже понесла убытки в размере 400 млн грн, а предприятие "Камчадал Плюс", которое выполняло функции импортера продукции "Орландо" в Украине, и вовсе обанкротилось.

При этом основатель "Орландо" предупредил о возможных экологических последствиях несвоевременной утилизации пропавшего товара. По его словам, в течение всего времени простоя в холодильном отделении поддерживается необходимый температурный режим, однако если он не будет соблюден, то банки с икрой взорвутся.

"В такой жаре банка вздуется, потом взорвется, потом поползут черви. Если кончится финансирование и мы дальше не будем поддерживать холод в машине, то через три-пять дней в ней все взорвется. Это антисанитария будет полнейшая. Таможню в Ивано-Франковске придется в силу санитарных норм просто закрыть", - предупреждает К.Комиссаров.

Найти выход из сложившейся ситуации, по словам предпринимателя, можно только с помощью волевых решений, принять которые может лишь руководство страны, однако ответа на письма, направленные в Администрацию Президента Украины, Кабинет министров и послу РФ в Украине, пока не последовало.

Источник: УНИАН

ОРЛАНДО вместе с ТМ ГубернаторЪ Камчатки могут покинуть Украину


30 апреля, 18:28  Корпоративная  Украина
Производитель красной икры российская компания "Орландо" из Петропавловска-Камчатского, представленная на украинском рынке торговой маркой "Губернатор Камчатки", может прекратить поставки красной икры в Украину в новом сезоне, который начнется в июле.

Причиной такого решения может стать конфликт на таможне в Ивано-Франковске, где уже около 1,5 года на таможенном терминале стоит фура с продукцией предприятия. 

Об этом на пресс-конференции в УНИАН сообщил основатель "Орландо" и владелец торговых марок "Губернатор Камчатки" и "IKRA.UA" Константин Комиссаров.

Как сообщается, фура находится на таможенном терминале с ноября 2011 года, срок годности продукта истек в августе 2012 года, при этом владелец продукта не имеет возможности ни утилизировать продукцию, ни отправить ее непосредственно производителю из-за судебной тяжбы и ряда других бюрократических процедур.

Но речь, по словам К.Комиссарова, сейчас идет не о спасении этой фуры, а о том как в новом сезоне завозить продукцию?

"Вроде есть разрешение СЭС, но вдруг снова перевернется все с ног на голову. Мы через другую фирму завезем, а закончится все тем же. Дальше что делать? Идти в Россию и там только торговать?" - заявил бизнесмен.

По его данным, из-за простоя фуры компания уже понесла убытки в размере 400 млн грн, а предприятие "Камчадал Плюс", которое выполняло функции импортера продукции "Орландо" в Украине, и вовсе обанкротилось.

Найти выход из сложившейся ситуации, по мнению предпринимателя, можно только с помощью волевых решений, принять которые может только руководство страны, однако ответов на письма, направленные в Администрацию Президента Украины, Кабинет министров и послу России в Украине, пока не последовало.