вторник, 28 февраля 2012 г.

ТМ ГубернаторЪ Камчатки: Как хотят погасить иск к украинской таможне

ТМ ГубернаторЪ Камчатки: Как хотят погасить иск к украинской таможне: Информация для СМИ и общественности по событиям на Ивано-Франковской таможне c 8 октября 2011 г. - по 28 февраля 2012 г. и судовым решения...

Происшествие: Более тонны нелегальной красной икры и семь оленьих туш изъяты на Камчатке


ПЕТРОПАВЛОВСК-КАМЧАТСКИЙ | С отрудники полиции и ФСБ в ночь на вторник изъяли более одной тонны соленой красной икры и семь оленьих туш на судне, которое следовало из северных районов Камчатки, сообщил РИА Новости представитель пресс-службы краевого УМВД.

"Ценный груз прибыл в порт Петропавловска-Камчатского из райцентра Тиличики на судне "Тарава". В судовых документах никакой информации о перевозке икры и оленины не было. Получатель груза - 22-летний неработающий житель Петропавловска также не смог предоставить полицейским каких-либо разрешительных документов, подтверждающих легальность происхождения рыбной и мясной продукции", - сказал собеседник агентства.

Икра, стоимость которой превышает один миллион рублей, а также оленьи туши изъяты и переданы на ответственное хранение. Проводится проверка.

Представитель УМВД пояснил, что официально промысел лососей на полуострове завершен осенью прошлого года.

"Однако как раз сейчас браконьеры активно вывозят свою добычу в Петропавловск для ее дальнейшей реализации", - сказал он.

РИА Новости

воскресенье, 26 февраля 2012 г.

ТМ ГубернаторЪ Камчатки: Нарушения процедур растастаможивания красной икры

ТМ ГубернаторЪ Камчатки: Нарушения процедур растастаможивания красной икры: Информация для СМИ и общественности по событиям на Ивано-Франковской таможне за период с ноября 2011 г. по февраль 2012 г. и судовым решен...

ТМ ГубернаторЪ Камчатки: Какова реальная цена фиктивных килограммов икры?

ТМ ГубернаторЪ Камчатки: Какова реальная цена фиктивных килограммов икры?: Информация для СМИ и общественности по событиям на Ивано-Франковской таможне в ноябре 2011 - 23 февраля 2012 г. и судовым решениям первой ...

четверг, 23 февраля 2012 г.

Благодійна акція за участю компанії «Камчатская губерния»














22 лютого 2012 року о 17.00 під патронатом та за ініціативи Депутатського клубу "Парламент" (президент ДК «Парламент» Олександр Ржавський) за участю народних депутатів України та депутатів Київської та Одеської областей у  більярдному клубі «Шарпей™» відбувся благодійний турнір з більярду «Народні – дитячому спорту». 

До клубу «Парламент» між іншим входять  клуб як колишні так і нинiшні депутати. Статки зібрані від благодійної участі в турнірі надійшли до  фонду Стели Захарової.

Серед спонсорів турніру традиційно була компанія «Камчатская губернія» (керівник К. Ю. Коміссаров) виробник червоної ікри торгових марок vip-класу, серед яких і славнозвісна «ГубернаторЪ Камчатки» .

Більярд — дуже красива і захоплююча гра, відмінна розвага для людей різного віку. Партія в більярд дозволяє одночасно підтримувати себе у формі, розслабитися під час відпочинку і отримати дозу адреналіну, як в будь-якому змаганні. Втома, дратівливість, нервова напруга швидко випаровуються.

Більярд — благородний спорт сильних і впевнених у собі людей, які знають ціну розумного ризику і тверезому розрахунку та один із самих інтелектуальних і шляхетних видів спорту. Ви приємно проведете час, розминаючись над зеленим сукном і заганяючи кулі в лузи. На загал більярдний стіл може бути кращим розважальним об'єктом на вашому відпочинку.

Грати в більярд любили практично всі видатні люди сучасності. І недарма — адже більярд розвиває стратегічне і тактичне мислення, реакцію і окомір, вміння контролювати свої емоції і використовувати хвилинною слабкістю суперника.

Підраховано, що в середньому, за одну партію в більярд гравець проходить навколо столу до 3-х кілометрів - корисний моціон «без відриву від відпочинку в Трускавці». Під час гри в більярд гравці виконують масу рухів, при яких задіяні різні групи м'язів і суглобів.

В найвизначнішому  в Україні більярдному клубі «Шарпей™»  прихильникам більярдної гри одночасно доступні автомобільна парковка та 3000 квадратних метрів корисної спортивної площі з найбільшим в країні снукерним майданчиком, школами більярдної майстерності для дітей, підлітків, осіб з обмеженою рухливістю та дорослих (наймолодшому та найстаршому членам клубу відповідно – 5 та 85 років) і можливість цілодобового спортивно-інтелектуального сімейного розвитку та відпочинку.

З відкриттям більярдного клубу Шарпей™ любителі та професіонали більярду отримали найбільшу в Україні сертифіковану відповідно до європейських стандартів турнірну зону з он-лайн трансляціями на телебаченні та у мережі Інтернет, проведення турнірів світового рівня з трансляцією на каналі Євроспорт.

З більярдним клубом Шарпей™ комфорт спортивного відпочинку забезпечують світові бренди – Buffalo, Milliken, Simonis, Aramith, As Creation, Robert Allen, Hausbrandt, Sharp, Daikin, Frapol, Славутич ВВН та Kopf.

Школа спортивної гімнастики Стелли Захарової

Спортивна гімнастика для хлопчиків і дівчаток, мабуть, один з найпопулярніших, видовищних, динамічних і красивих видів спорту. Це можливий старт в блискуче, професійне майбутнє, а також міцне здоров'я, підтягнута фігура і вольовий характер. Не секрет, що саме такі «сильні» особистості домагаються успіху на своєму життєвому шляху.

Спортивна гімнастика в Україну дозволяє  дітям отримати технічні навички, виробити почуття рівноваги, гнучкості, сили і координацію рухів. Наша школа має в своєму розпорядженні сучасне спортивне обладнання та інвентар. В основі навчання лежить багатоступенева і багаторічна підготовка майбутніх спортсменів. У школі спортивної гімнастики для дітей Стели Захарової трудяться тільки професійні педагоги з творчою жилкою, які знають вікові особливості підростаючого покоління і люблять дітей, вкладаючи душу в кожну дитину і навчаючи всім необхідним навичкам.

Олімпійська чемпіонка, заслужений майстер спорту Стела Захарова щорічно запрошує хлопчиків і дівчаток у віці від 3 до 7 років в Дитячу спортивно-оздоровчу школу зі спортивної гімнастики Олімпійської чемпіонки Стели Захарової.

Будучи учнем школи "Стели Захарової" дитина отримує шанс брати участь в проектах Фонду "Стели Захарової", виступати в концертній програмі Турніру зі спортивної гімнастики і випробувати свої сили на змаганнях школи.

Учні «Школи Стели Захарової» беруть участь в змаганнях на першість школи, а також мають можливість брати участь в проектах Фонду «Спорт і діти», виступати в концертній програмі Міжнародного турніру на Кубок Олімпійської чемпіонки Стели Захарової та інших благодійних та презентаційних заходах.

Сьогодні в Києві діє 6 спортивно-оздоровчих клубів Стели Захарової, в яких досвідчені тренери прищеплюють дітям любов до спорту і допомагають розкрити свої здібності і таланти.
  • Наша довідка | «Камчатская Губерния» ( «Камчатська Губернія») - головне підприємство в вертикально-інтегрованої структури, яка контролює виробничий процес від вилову лососевих та відбору ікри-сирцю до виробництва товарної ваговий ікри, її фасування, доставки та реалізації в торгових мережах України, Росії, країн ближнього і далекого зарубіжжя. Червона ікра наших торгових марок «Губернатор Камчатки» і «Камчатський Посол» виробляється і розфасовується безпосередньо в районі вилову риби-сирцю.
Головне кредо | "На відміну від інших виробників, ми контролюємо якість ікри на всіх етапах: від вилову риби та доставки її на завод до виготовлення, фасування готового продукту, доставки і реалізації його кінцевому споживачу".

вторник, 21 февраля 2012 г.

Продали зіпсовану ікру


Власник ресторану "Перфект Шрімп" у Нью-Йорку Орсон Шелтон купив для свого ресторану 10 л зіпсованої червоної ікри. Знайомий запропонував йому зустрітися з дилером і взяти кілька банок на пробу.


— Мені пояснили, що цей перекупник має прямі канали з Японією і Росією, — розповідає Орсон. — За літр просили 500 доларів. Я повівся, бо це дуже дешево. Чоловік давав мені скуштувати нормальну, а в банках привезли зіпсовану. Я влаштував тиждень російської культури з дешевими млинцями з ікрою. Кухар казав, що вона дивно пахне. Але я подумав, він просто не знається на елітних продуктах.

Млинцями отруїлися щонайменше 13 людей. Санітарна служба закрила "Перфект Шрімп". Проти Шелтона подали сім позовів.

"Газета по-українськи" №1372 за 17.02.2012. Рубрика Світ

Готовим в Масленицу и не только: блины закусочные "Необыкновенное чудо"


Очень необычный рецепт соленых блинов и начинки | В Масленицу хочется приготовить не простые блины, а какие-то особенные. Предлагаем вам рецепт блинной закуски "Необыкновенное чудо". Ее необыкновенность заключается в том, что в тесто добавляется свекольный сок, что делает блины яркого красного цвета, а начинка – нежная малосольная рыбка, последний штрих – красная икра сверху.

Итак, для приготовления этой чудесной закуски вам понадобится:

На тесто – 3 столовых ложки муки, 1 яйцо, 80 мл свекольного сока, 2 столовые ложки растительного масла и соль по вкусу.

Для начинки – 150 грамм сливочного творожного сыра, – 2 столовые ложки сметаны, 170 грамм красной малосольной рыбы, 1,5 столовых ложки хрена (продается готовый в банках), соль, перец и специи по вкусу. А также вам понадобятся листья салата, зеленый лук и красная икра.

Надеваем фартук, вооружаемся миксером и начинаем готовить блины.

Взбиваем яйцо, добавляем соль, свекольный сок и вливаем все это в муку, хорошенько перемешиваем, чтобы не было комочков. В конце добавляем растительное масло и еще раз перемешиваем. Выпекаем как обычно блины на горячей сковороде, смазанной растительным маслом.

Пока жарятся блины, можно начать готовить начинку. Для этого к творожному сыру добавляем сметану, хрен, перец, соль, специи и хорошенько все это перемешиваем (можно взбить блендером). Готовую массу намазываем на блины равномерным слоем, на один край кладем листья салата, тонкие кусочки рыбы и немного икры. Плотно сворачиваем блин рулетом.

Даем охладиться минут 30 и нарезаем кусочками. Сверху украшаем икрой и измельченным зеленым луком. Вот ваше блинное "Необыкновенное чудо" и готово. Приятного аппетита!

Напомним, что ранее портал "В городе" публиковал разные рецепты блинов и секреты их приготовления.


По материалам smak.ua

понедельник, 20 февраля 2012 г.

Ще раз про червону ікру


Звичайна червона ікра може бути виготовлена з ікри кети, горбуші чи нерки (найчастіше) тощо. Тому чесний виробник поруч з написом «лососева ікра» пише, від якої саме риби вона взята. Адже ікра різних риб відрізняється за смаком, кольором, розміром.

Так, ікра нерки має помітний присмак гіркоти, вона дрібніша і більш яскравого червоного кольору.

Ікра кети і горбуші темно-оранжева, велика, майже без гіркоти.

Власної сировини для виробництва червоної ікри в Україні немає, тож якщо в продажу з'являється ікра вітчизняного виробництва, варто знати, що виготовлена вона на замовлення в Росії або з привізної сировини.

Обов'язковим інгредієнтом продукту «ікра лососева» є сіль (за ГОСТом її має бути 4,0-6,0%). Чимала роль у збереженні смакових якостей ікри належить олії, яка є в більшості видів ікри. На баночці обов'язково має розміщуватися назва виробника, його (чи представника) адреса і телефон, склад продукту, термін придатності і відповідність ГОСТу чи ТУ.

Любителі червоної ікри знають, що вона значно відрізняється за ціною. Продукт, виготовлений за ГОСТом, зазвичай дорожчий за ікру, яка виготовлена відповідно до ТУ. Адже ГОСТ передбачає використання лише свіжої ікри, а вона дорожча від замороженої сировини.

Часи дефіциту червоної ікри давно пройшли. Зараз її можна купити скрізь: у магазині, на ринку і навіть прямо з доставкою в офіс або додому. Але «глянсовий» зовнішній вигляд ікри - не завжди є гарантією якості. Де ж найкраще її купувати і як правильно вибирати?

Якість червоної ікри, яка продається в супермаркетах або спеціалізованих рибних магазинах, гарантується виробником і строго контролюється перед тим, як потрапити на полицю. Вона підтверджується ветеринарними свідоцтвами, експертними висновками лабораторій та сертифікатами якості.

А на ринку, і тим більше з рук, навіть якщо «знайомий Вашого співробітника возить її прямо з Далекого Сходу» є великий ризик купити фальсифікат, неякісну або навіть штучну ікру.

Фальсифікат - це ікра, яку солять і фасують десь підпільно в антисанітарних умовах, за казна-звідки взятими рецептами засолювання, часто використовуючи шкідливі добавки або підвищену норму консервантів, наклеюють на банку етикетку якоїсь камчатської або сахалінської ікри і продають на ринках, особливо стихійних, під виглядом справжньої далекосхідної ікри.

Штучна ікра робиться з молока, курячих яєць, желатину; плюс ароматизатори, підсилювачі смаку та барвники в асортименті. Така ікра називається білковою і дуже відрізняється від натуральної: її «ікринки» ідеально гладкі, мають яскраво виражений оселедцевий запах, не лопаються в роті, їх жують, як жуйку. Вочевидь, якщо 10-15% такого продукту додати до ікри натуральної, то помітити підробку просто неможливо. Тому, купуючи ікру не в спеціалізованих місцях продажу, особливо за нижчою ціною, ніж будь-де, є великий ризик придбати саме фальсифікат.

Чим небезпечна контрабандна ікра | Це несертифікована продукція, добута найчастіше браконьєрським способом, що поставляється в Україну контрабандою в обхід державних органів, які контролюють її якість. Така ікра часто виготовляється з підвищеним вмістом консервантів і додаванням фарбників, зберігається і транспортується з порушенням температурного режиму. Адже, незважаючи на те, що ікра повинна зберігатися при температурі від -4 до -6 градусів Цельсія, їде вона в Україну найчастіше в поїзді, у звичайному вагоні або в багажнику легкового автомобіля.

Споживання такої ікри може призвести до алергії, отруєнь й інших серйозних наслідків для здоров'я людини. В жодному разі таку ікру не можна їсти дітям.

Яку ж ікру найкраще купувати | Ікра у звичній жерстяній банці найпопулярніша. Щоб перевірити її якість, можна банку потрусити - там не повинно бути руху. Відповідно до ГОСТу у банці не повинно бути рідини, а всі ікринки мають бути цілими. Ікра не повинна мати неприємного запаху чи присмаку. Тому купувати ікру в скляних банках дещо краще, тому що ви бачите, що купуєте.

Ікру в жерстяній і скляній банках фасують під вакуумом. Це запобігає розвитку патогенної мікрофлори і забезпечує тривалий термін зберігання ікри. І в цьому випадку ви купуєте продукт у тому вигляді і тієї якості, якою її зробив виробник.

Але багато людей віддає перевагу купувати ікру на вагу. Вона дешевша і видно, що купуєш, іноді навіть дають спробувати, але важливо знати всі недоліки вагової ікри.

Ікра на вагу повинна бути продана протягом 1 дня після відкриття упаковки, тому що через добу після контракту з повітрям у ній починає розвиватися патогенна мікрофлора та за інструкцією її повинні утилізувати. Реальну дату виготовлення вагової ікри і термін її придатності покупцеві дізнатися просто неможливо. Про те, що термін придатності ікри минув, часто говорить велика кількість рідини та ікринок, які полопалися. Якщо ікра при неправильному зберіганні підсихає, продавці додають у неї рослинну олію, часто зловживаючи цим, тим самим збільшують вагу і псують смакові характеристики продукту.

Найголовніша порада, щоб купити якісну ікру | купуватичервону  ікру треба тільки від перевіреного часом виробника в офіційних місцях продажу, тобто у супермаркетах або спеціалізованих рибних магазинах, де є гарантії, що продукт оригінальний і якісний.

Найкраще купувати ікру, упаковану під вакуумом, а це бляшані або скляні банки. Якість цієї ікри гарантовано виробником. І не женіться за дешевою ікрою. Не варто економити і ризикувати там, де платити доведеться своїм настроєм або ще гірше - здоров'ям.

Червона iкра - справжнє джерело вітамінів. Але повністю зберігаються вони тільки у якісному продукті. Хоча й існує міждержавний стандарт для червоної ікри, та виробники дедалі частіше користуються технічними умовами. Відмінність між вимогами технічних умовх (ТУ) і ГОСТу може бути дуже велика.

За ГОСТом не дозволяється виготовляти червону ікру з мороженої сировини. До того ж така ікра має маленький термін зберігання.  До того ж, в ГОСТі регламентується вміст солі, а технічні умови можуть цю кількість збільшувати.

Навіть ікра, виготовлена за державним стандартом, поділяється на ґатунки, які, власне, регулюють наскільки продукт солоний. Тим часом деякі технічні умови дозволяють виготовляти ікру із замороженого продукту. В такому разі виробник на упаковці повинен це вказати. Але, за стандартом - тільки зі свіжої сировини. Така процедура дорожча та складніша. Цим зокрема і пояснюється розбіжність у цінах.

Споживач, який купує ікру рідко, навряд чи знає, що фасують її не лише у сто сорока грамові баночки. Можна натрапити на вагу - сто двадцять грамів, і навіть дев'яносто. Втім, якщо перерахувати - помножити, поділити, то ціна, наприклад, за сто грамів приблизно однакова.

У будь-якому разі, уважно подивіться на упаковку. Якщо ви раптом побачили слово «консерванти» - не лякайтеся одразу! Червона ікра не може виготовлятися без консервантів. Як правило - це сорбінова кислота. Червону ікру не можна стерилізувати в банці, бо вона просто перетвориться в однорідну масу, схожу на кашу.

У виборі червоної ікри є ще один момент, на який треба звертати увагу - державний стандарт зобов'язує виробників вказувати рибу, з якої виготовляється делікатес. Для споживача це має принципове значення, тому що ікра нерки буде яскраво червона і дрібна, і буде мати присмак гіркоти. Людина, яка не прочитає, з якої риби ікра, потрапить у неприємну ситуацію, подумає, що це неякісний продукт.

У будь-якому разі, коли ви вже купили баночку ікри, її десь треба зберігати. Найкраще - у холодильнику, але ні в якому разі не в морозилці. Щодо термінів, то не більше року. Хоча деякі виробники зазначають і менші строки. А от вагову ікру зберігають і того менше.  Майте на увазі, що такий продукт повинен зберігатися у спеціальних умовах, оскільки вагова ікра швидко сохне.

Найкраще купувати ікру в скляній баночці - там її добре видно. Купувати ікру на вагу треба обережно, оскільки її термін придатності дізнатися неможливо, і в магазині, при недотриманні будь-яких норм, до неї можуть потрапити «непрохані гості» - бактерії.

Ікринки в банці повинні бути цілими, не виглядати пом'ятими, і щільно прилягати одна до одної. Колір ікри - червонуватий, помаранчевий, насичено червоний, в залежності від виду риби. Головне - вся маса повинна бути однорідною, без сполучних плівок, білуватого осаду, зіпсованих ікринок або кров'яних згустків.

Всю інформацію на етикетці слід читати перш, ніж купувати продукт, а не після, прийшовши додому з магазину. Найкраще виглядає ікра вищого гатунку - вона вся одного розміру і кольору.

СПОЖИВАЧ, ДП «Київоблстандартметрологія»

четверг, 16 февраля 2012 г.

Як вибрати ікру?


Хочете купити ікру чорну? Вона так називається умовно. Це ікра риб осетрових порід : ікра білуги сірого кольору, ікра стерляді – темно-сірого кольору, а севрюжача ікра прямо таки чорна. Найбільше цінуватися ікра риби під назвою білуга.

Краще всього світла ікрачим більше інтенсивність кольору ікри, тим більше убуває ціна. Осетрові риби, яким більше 60 років, дають найсмачнішу, поживнішу і дорожчу ікру. За сто грам жовтих яєць альбіноса-білуги дають на ринку 2000 доларів, назва цієї ікри “Алмас”.

Ікра дуже калорійний продукт, природа нагородила її цілим букетом поживних речовин і мікроелементів. У ній є і мінеральні солі, і жири, і білки. З мікроелементів: цинк, фосфор, калій і цілий набір вітамінів. У ікрі є присутніми і незамінні жирні кислоти.

Гідне місце на нашому столі і на ринку ікри займає червона ікра | Найголовніше достоїнство червоної ікри – це її доступність для покупця і дешевизна, в порівнянні з чорною ікрою. Але вона не програє їй за смаком і по складу. Червоної ікри зараз більше роблять, її добувають з риб лососевих порід – чавичі, нерки, горбуші, сьомги, кети. З кети червона ікра найчастіше зустрічається на ринку.

У кетових риб, як і у осетрових ікра відрізняється по інтенсивності забарвлення : світло-оранжева ікра горбуші, червона у нерки, помаранчева у кети, на світлу вона має червоний відлив. Цінність ікри червоною визначається калібром ікринок. Цінна дрібна, однорідна червона ікра.

Важливо визначити на око якість ікри і її свіжість. Зерна свіжої ікри блискучі, пружні, капсула ікринок щільна, міцна, рівна, ціла. Не повинно бути зморщених ікринок, тріщин на капсулі, плівок білого кольору. Хороша ікра лопається у роті, якщо ви натиснете на неї мовою. Дуже темна ікра, швидше за все, несвіжа, блідий колір зерен – ікра перезріла, зібрана пізніше за термін.

У їжу вживають і ікру інших видів риб, щучью, оселедцеву, кефалеву, ляща і ікру вобли, мойви. Така ікра в рази дешевше, має не такий вишуканий смак, як ікра благородних риб, але зберігає увесь склад і усю поживну цінність натуральної ікри. Ікра цих риб дуже різноманітна як за розміром ікринок, так і за кольором: рожева, жовта, сіра.

http://lenta.km.ua/?p=2211#facebook

вторник, 14 февраля 2012 г.

ТМ ГубернаторЪ Камчатки: Почему госсистема уничтожает своих игроков? ПО ЗАК...

ТМ ГубернаторЪ Камчатки: Почему госсистема уничтожает своих игроков? ПО ЗАК...: Почему генералы украинской государственной системы уничтожают позитивных системных игроков? ПО ЗАКАЗУ КОНКУРЕНТОВ!!

Подземные переходы признаны достойными красной икры




Автоматы с деликатесом спустят поближе к рядовому потребителю | О том, что автоматы с красной икрой появятся в подземных переходах столицы, «Известиям» рассказал замруководителя ГБУ «Гормост» Григорий Краснов. По его словам, власти одобрили такой эксперимент по просьбам предпринимателей.

В настоящее время в Москве работают лишь десять икроматов — автоматов по продаже консервированной икры. Они, как правило, стоят в местах скопления обеспеченной публики. В частности, такие терминалы есть в здании столичной мэрии и в одной из башен делового комплекса «Москва-Сити». Стоимость одной банки в автомате варьируется от 150 до 250 рублей. Для сравнения: в магазинах цена одной банки начинается от 130 рублей.

Владелец сети икроматов уверен, что в подземных переходах деликатес будут покупать не только москвичи, но и иностранные туристы. «Красная икра — один из символов России, — заявил учредитель компании «Юкра» Юрий Казьменко. — Поэтому в подземных  переходах все надписи и инструкции на автомате будут продублированы на английском языке». Какой из столичных переходов начнет «метать икру» первым, пока неизвестно.

Эксперты бизнес-инициативе предсказывают успех. «В Москве необходимо развивать вендинговую торговлю, а пока она составляет меньше 1% от общего оборота, — заявил исполнительный директор Ассоциации компаний розничной торговли Илья Белоновский. — В то время как в некоторых европейских столицах доля автоматов в торговле доходит до 5%. Вряд ли проект по продаже икры через терминалы в переходах будет суперуспешным, но своего покупателя он найдет».

Но в популярности новой инициативы у иностранцев усомнились специалисты в сфере туризма. «Красная икра продается по всему миру, вряд ли гости столицы будут покупать ее как сувенир, чтобы увезти с собой на родину», — заявил первый вице-президент Ассоциации туроператоров России Владимир Канторович.

Интересно, что владельцы кофейных автоматов, более распространенных в городе, пока ставить их в таких незащищенных местах, как подуличные переходы, не решаются. «Бывает, вандалы разбивают машины даже в офисных центрах. Что же будет в переходах, которые открыты днем и ночью и, как правило, не охраняются, — заявил управляющий вендинговой сетью «Коффейник.Ru» Дмитрий Бабенко. — Более того, автомат могут просто увезти среди ночи, а ведь каждая машина стоит около 200 тыс. рублей».

Однако Казьменко вандалов не боится. С его точки зрения, достаточно просто застраховать все автоматы и забыть про эту проблему.

В то же время городские депутаты надеются, что рынок торговых автоматов в подземных переходах будет расширяться. «Это способствует удобству покупателей», — заявил зампред комиссии Мосгордумы по экономической политике и предпринимательству Иван Новицкий. Он добавил, что качество товара, реализуемого с помощью автоматов, а не через традиционную торговую сеть, гораздо проще контролировать.

Известия

понедельник, 13 февраля 2012 г.

ТМ ГубернаторЪ Камчатки: Торговая марка "Губернаторъ Камчатки" закрывается

ТМ ГубернаторЪ Камчатки: Торговая марка "Губернаторъ Камчатки" закрывается: Украина остается без качественной камчатской красной икры. Торговая марка "Губернаторъ Камчатки" закрывается. Эксклюзивная информация дире...

Депутат на Камчатке оштрафован на 150 тыс. рублей за перевозку более 6 тонн протухшей красной икры

Дальний Восток | Происшествия => Петропавловск-Камчатский. 13 февраля. ИНТЕРФАКС - ДАЛЬНИЙ ВОСТОК - На Камчатке депутат парламента Пенжинского района приговорен к штрафу за подготовку к продаже шести тонн протухшей красной икры.

"Народный избранник судом признан виновным в совершении преступления, предусмотренного ч. 1 ст. 238 УК РФ (перевозка товаров, не отвечающих требованиям безопасности)", - сообщила в понедельник агентству "Интерфакс - Дальний Восток" официальный представитель Дальневосточного СУ на транспорте СКР Наталья Салкина.

По ее словам, по приговору суда, депутату в качестве наказания назначен штраф в 150 тыс. рублей.

воскресенье, 12 февраля 2012 г.

Їхня червона ікра скраю…



На далекій Камчатці гуцули миють золото, харків'яни вчать аборигенів танцям, а вінничани - торгують ікрою.

Якщо доля закинула вас навіть на самий край планети - не скигліть. Озирніться - там повно нашого брата, а значить - не пропадете. На півострові Камчатка українці успішно ріжуть хвости лососю, торгують простроченою ікрою і навіть сидять на російських золотих запасах. Ніде наша не пропадала!

Дома гріє сонце, а на Камчатці - гроші | У кутку кабінета Петра Буланного лежить булава, на шафі - зливки дорогих металів. Петро Васильович - начальник поважної на півострові контори "Камчат-Геологія". Чоловік родом з Гуляй-Поля Запорізької області. Про рідні краї йому нагадує село Запоріжжя. Уявляєте, є таке на Камчатці.

- Ваши быстро здесь приживаются, начальниками большими становятся, - заздрить росіянин Олександр.

- А хто вам не дає?! - парирує інший острівний бос Орест Михайлович. Мешканець карпатського села свого часу мив золото лотком, сьогодні відає артіллю золотошукачів. На Далекий Схід перетягнув не одну тисячу земляків.

- Росіяни - ледацюги! А добувати золото - то не для слабаків, - запевняє Орест.

На каву до українця заходить змучений з виду дідок. Це - Всеволод Войтович, він родом із Житомирщини. В радянські часи керував копальнею, де від антикомуністичних настроїв "лікували" Василя Стуса.

- Орест, угости старика рыбкой, на праздник бы поесть, - по-приятельськи звертається Всеволод до Ореста. Той земляку не відмовляє.

- Я його часто вмовляю їхати доживати віку в Овруцький район, там в нього хата залишилась. Але боїться старий, що в Україні не зможе отримувати пенсію з російського бюджету.

- Законы у вас там в Украине непонятные, - кидає незадоволено пан Войтович.

До речі, на Камчатці процвітає культурна українська автономія, але Орест Михайлович в її ряди ні ногою. Бо керівництво діаспори пропагує об’єднання з Росією.

Ікру - в землю, рибу - ведмедям | Українцями переповнений і рибний ринок у Петропавловську-Камчатському. З-за гір червоної риби і відер з ікрою, почувши українську, насторожено виходять кілька продавців.

- Та я ж з Хмільника! - молодий хлопець витягує долоню з теплих рукавиць. - Но о рыбе и икре даже не спрашивайте. Интервью на эту тему не даем.

По кутках ховаються і решта торговок. Про якість "червоного золота" тут говорити не люблять.

Олег Єрофеєв,  Мicto


пятница, 10 февраля 2012 г.

Что ставить на стол в День святого Валентина

Это только на первый взгляд легко... На самом деле задача совсем непроста. Тем более что День святого Валентина не требует дорогих и шикарных презентов, важно продемонстри-ровать второй половинке, что вы ее цените, любите и знаете ее вкусы. К тому же прибли-жается весна, а за зимние праздники и холодные дни, как известно, прибывают лишние килограммы. Как избавиться от них?

Есть рыбу и рыбную продукцию – один из самых простых способов! | Полезные свойства  рыбы в том, что она содержит легкоусвояемый белок, необходимый нашему организму, омега-3 жирные кислоты, витамины. Это специфические вещества, способствующие обмену веществ и влияющие на метаболизм. Нужно отметить, что кислоты этой группы содержатся только в рыбе и некоторых видах растительных масел.

Омега- 3 кислоты защищают сердечно — сосудистую систему от образования атеросклеротических бляшек, способствуют снижению кровяного давления за счет производства азота, который расширяет сосуды и увеличивает приток крови. 

Кроме того Омега-3 кислоты влияют на внешний вид волос, ногтей и кожи, с их помощью выделяется больше серотонина — гормона хорошего настроения. 

Несомненно, есть связь между тем, что человек ест и сколько он живет. В рыбе же содержится  селен, который защищает наш организм от старения, имеет защитный механизм против рака, селен также важен для нормального функционирования половых органов.

Гурманы могут найти к столу большое разнообразие икры: красной, минтая, сельди, макроруса, топико, палтуса, летучей рыбы и, конечно, осетровой. Но это еще не все! Мидия, кукумария (морской женьшень), крабы, креветка на любой вкус и кошелек, а так же гребешок и трубач порадуют любителей морепродуктов. Настойка трепанга на меду, поможет поднять ваш иммунитет, а жирная семга и палтус обеспечат организм необходимым количеством Омега-3.

Рыбные белки несравнимо полезнее мясных. Тут и меньшее количество холестерина, и больше полезных организму веществ.

Год Дракона обещает всем знакам здоровье и долголетие, если на их столе будет присутствовать рыбная продукция! А уж красная рыба и красная икра - любимое лакомство, без которых праздничному столу никак не обойтись.

Если в советские времена все это было дефицитом, то сегодня эти  деликатесы можно купить практически в любом рыбном ларьке, правда, часто  без гарантии качества. Как же уберечься от покупки недоброкачественной и  контрафактной продукции сегодня?

Цена сегодня  - не самый первый показатель.  Цена на баночку красной икры этого года может быть ниже, чем за килограмм сосисок.  Казалось бы, столько стоить деликатес не должен, но рыбаки-дальневосточники  выловили огромное количество лососевых рыб - 500 тысяч тонн.

К сожалению, с одной  только цены сегодня не определишь - хорошая красная икра или нет. Можно недорого купить  качественную икру, а можно и дорого купить что-то ненужное. Место приобретения икры  также играет важную роль.

Так  как же все-таки выбрать хорошую икру? Где лучше всего ее приобрести, чтобы быть
уверенным в качестве? Для начала нужно запомнить несколько простых правил.

Хорошая  красная икра всегда рассыпчатая, одна икринка похожа на другую, имеет правильную
 форму и красивый цвет. Кстати, самая популярная у нас в Украине и в России, икра горбуши имеет  ярко-оранжевый цвет и мелкие зерна. Икра кеты - оранжево-красный цвет  и самые большие икринки, а икра нерки - небольшие насыщенно-красные зерна.

Хорошая  красная икра для тех, кто в ней  разбирается, по одному виду икры расскажет о многом. В банке не должно  быть слишком много жидкости, но также и признаков сухости икры. Не допустим  мутный осадок и наличие лопнувших икринок. Верными признаками того, что икра была
приготовленная без соблюдения технологических норм, является ее кашицеобразная консистенция,  тусклый цвет и в дряблость.

Хорошая красная икра на вкус не должна  горчить, пахнуть подсолнечным маслом или прогорклым жиром - это также признаки  нарушение технологии производства и хранения. Пересоленая икра может свидетельствовать  о ее просроченных сроках утилизации.

четверг, 9 февраля 2012 г.

Чорна ікра від США-виробника біля гарячого почервоніла


У вінницьких магазинах почали продавати чорну ікру з риби боуфін. Привозять зі США.
100-грамова банка коштує 635 грн. 28-грамова — 170, 57 г — 331 грн.

У суботу в універсамі на вул. Павлика Морозова підприємець 57-річний Ігнат Бачинський купує дві 100-грамові банки.

— Ікра смачна, хоч і відрізняється на смак від осетрової. Корисна людям, у яких стрибає тиск. Коли був малий, батько працював в Астрахані. Привозив чорну осетрову ікру. Мені вона тоді здавалася гидотною. На маленьких слимаків схожа.

25-річна Юлія Довжук купила ікру боуфіна в одному з гіпермаркетів:
— Приготувала вечерю. Картошку, як у кіно, прикрасила ікрою. Скраєчку потроху поклала. Так ця чорна ікра біля гарячого почервоніла. Я злякалася. Як схолола, то знову стала чорною. Смак цієї ікри не сподобався.

Найчастіше у Вінницю привозять ікру оселедців та червону.
— Її мало купують, — розповідає 37-річний Вадим Кисельов, товарознавець супермаркету. — Червону беруть перед святами на бутерброди. З оселедця — у піст. Штучну ікру з водоростей по 7 гривень взагалі не беруть. Буває, привозимо ікру щуки, але вона теж не популярна, хоть і дешевша за червону.

Аріна КАНТОНІСТОВА, Gazeta.ua

РФ: С каждой кадки - взятки гладки


Чиновники столичного ветнадзора получали взятки с каждой партии дальневосточной красной икры

Оперативники Главного управления на транспорте МВД задержали за получение взятки главного специалиста-эксперта отдела ветеринарного надзора управления Федеральной службы по ветеринарному и фитосанитарному надзору по Москве, Московской и Тульской областям.

По версии следствия, чиновник получил от коммерсанта 100 тысяч рублей за то, чтобы не проводить ветеринарный досмотр 10 тонн красной икры, прибывшей с Дальнего Востока в аэропорт Домодедово. При задержании сотрудник ветнадзора попытался выбросить пачку пятитысячных купюр из автомобиля "Мицубиси", где передавались деньги. Но это не помогло, поскольку факт получения взятки зафиксировала скрытая камера.

В дальнейшем оперативники вышли еще на одного сотрудника того же подразделения Россельхознадзора. Как считают правоохранители, главный госинспектор отдела пограничного ветеринарного контроля получил взятку за то, чтобы не проверять 400-килограммовую партию икры. Взятку он прятал в ксероксе и мусорном ведре в своем рабочем кабинете.

Как выяснили правоохранители, специалист ветнадзора, который отвечает за проверку товара со склада аэропорта, объявлял коммерсантам, что при авиаперевозке икры не соблюдался установленный температурный режим, и ставил в ветеринарном свидетельстве отметку "ограничено к реализации до получения результатов исследования".

Поскольку экспертиза могла затянуться на месяц, свежая икра могла действительно прийти в негодность. Этим пользовались аферисты из ветнадзора, установив для коммерсантов таксу: за каждый килограмм икры - 10 рублей.

По версии следствия, участвующие в этой схеме чиновники могли получать миллионные доходы. В настоящее время подозреваемые находятся под подпиской о невыезде. Возбуждено уголовное дело по ч. 3 ст. 290 УК РФ (получении взятки лицом, занимающим государственную должность). Следствие выявляет дополнительные эпизоды преступной деятельности коррупционеров из Россельхознадзора.

http://www.s-pravdoy.ru/protiv-korrupcii/14312-2012-01-31-15-14-38.html

Красную икру на границе ловят ведрами


Луганские пограничники поймали парня с 25 килограммами дорогостоящего деликатеса.Это же сколько бутедрбодов могло бы получиться?

Вкусная и полезная икорка прибывает в Украину разными путями. И не всегда они легальны. Это хорошо знают бойцы Луганского погранотряда, в чьи сети на днях попалась довольно крупная партия деликатеса. Партия, надо сказать, пришла к ним на своих двоих, аккурат со стороны украино-российского кордона в районе Краснодона.

- Получив информацию о том, что в ближайшие сутки между украинским селом Власовка и российской Песчановкой ожидается перемещение крупной партии пищевых продуктов, наши сотрудники взяли это направление под скрытое наблюдение, - сообщили "КП" в пресс-службе Луганского погранотряда.

И, как оказалось, выставленный "секрет" мерз на 20-градусном морозе не зря. Терпение стражей границы было сторицей вознаграждено появлением молодого человека, согнувшегося под тяжестью большого пластикового ведра. Задержание контрабандиста было, что называется, делом техники. Когда пограничники приказали ему снять крышку с емкости, то ахнули. В ведре насыпом лежало ни много ни мало 25 кило красной икры. По словам силовиков, такой крупной контрабандной партии им еще не доводилось задерживать.

Если учесть, что килограмм красной икры стоит на рынке порядка 700 гривен, гешефт нарушителя в случае удачи составил бы больше 17 тысяч гривен. А сколько бутербродов можно было бы из нее наделать!

Комсомольская правда в Украине

вторник, 7 февраля 2012 г.

Червона ікра – радянський делікатес

Зараз в Україні вибір багатий, як і багато випадків, коли відкривши баночку червоної ікри, бачиш, що там зовсім не те, на що очікував. Й ікринки не цілі, й рідини багато, та ще й запах неапетитний. Тож найперше запитання  споживача - як вибирати делікатес - червону ікру.

Ікорні стандарти | На українському ринку ікру можна розділити на три групи. Перша є найдорожчою, вона виробляється за ГОСТом в Україні - це означає, що ікру розфасовують у місцях вилову протягом двох годин. Друга - це вироблена в Росії за ТУ, тобто технічними умовами, і також вироблена технічними умовами, але в Україні.

Найперше, про що варто знати - це те, що лососева ікра це загальна назва продукту. На етикетці обов'язково має бути зазначено, з якої риби: кети, горбуші, нерки, або ж рідше продається ікра кіжуча, сіми, чавичі. І тільки добросовісний виробник не забуде про це повідомити.

Жерстяна баночка повинна бути втягнута з обох боків, тому що вимога Госту - вакуумне виробництво, а термін придатності її 12 місяців. Що ж до скляних баночок або фасованої ікри, то тут дещо інша справа.

"Основа жестбанки в том, что в ней продукция сохраняет свои качества как можно дольше. По ГОСТу, гарантия сохранения продукта в жестбанке - 12 месяцев, это обеспечивается и тем, что банка закрытая и нет проникновения солнечных лучей. Потому что световой поток так же приводит к каким-то химическим реакциям, а в жестбанке, хоть икру и не видно, но если торговая марка известна и вы привыкли к качеству икры по ГОСТу, значит это будет наилучший выбор - икра в жести» - коментує Костянтин Коміссаров. В скляній банці ікра зберігається 6 місяців, у жерстяній - 1 рік, а вагова - взагалі 4 місяці.

Далі слід покалатати баночку - не повинно бути жодних звуків рідини всередині. А якщо вони є, то це означає, що ікра виготовлена за допомогою замороженої сировини. Тобто: "лосось выловлен либо в море, либо в реке и ястык был заморожен. А после этого происходит дефростация. Это может происходить в Москве или в другом городе. Ястык дефростируется и посол икры осуществляется из мороженого сырья. В данном случае характерным признаком является наличие отстоя, вот, который, стекает. Это должно указываться на баночке, но не всегда, как правило, указывается. В Украине лосось не производится, промышленный вылов, поэтому производство и посол икры лососевой возможен только по техническим условиям из мороженного сырья».

Проблема ще й в тому, що не всі виробники добросовісно вказують нам, які саме консерванти використовують. Найчастіше - уротропин та сорбинову кислоту. Перша добавка вбиває мікрофлору, але сприяє розвиткові грибків, інша навпаки, не діє на мікрофлору, але бореться з пліснявою. На  одній баночці ми знайшли Е-211 - бензоат натрію, раніше його забороняли застосовувати, а тепер він знову дозволений.

- Пане Костянтину, що це за домішки?

- Это американское сырье, здесь икра чуть-чуть расплывчата. Не помятая, но консистенция икринок наиболее слабо выдержана. Это сырье наиболее дешевое, но на вкус жителя стран СНГ не очень привычное. Характеризуется либо медицинский привкус, в общем, не характерный для нашего потребительского вкуса.

Отже, фахівці радять купувати червону ікру, керуючись трьома параметрами: по-перше, за якими нормами виготовлено - за Гостом чи ТУ. По-друге, яка країна виробник: Росія, Україна, чи інша. І третій аспект, не менш важливий, яка торгова марка випускає продукт. Ну і саме собою не забути про дату виготовлення.

http://spojivach.info/materials/foods-page/1067-red-caviar-post-soviet-delicacy.html

понедельник, 6 февраля 2012 г.

Червона ікра українського походження


ЕКСПЕРТИЗА | Чи може дешевий делікатес бути якісним?

Так уже історично склалося, що червона ікра — окраса новорічного столу. Тому більшість українців заздалегідь почали готуватись до святкової ночі й уже зараз починають закуповувати делікатеси. Приміром, баночку ікри можна придбати як за 36, так і за 71 грн. Проте як дорожча, так і дешевша виготовлена в Україні, та ще й недалеко від Києва. Чому ікра змінила «прописку», з’ясував «Урядовий кур’єр».

Домішок побільшало | Звісна річ, найкраще, коли продукт виготовляють і фасують в одному й тому самому місці. Особливо коли йдеться про такий делікатес, як червона ікра. Тобто виловили рибу, вибрали з неї ікру і розфасували у баночки. І зробили все це в найкоротші терміни. Ось тільки якщо уважно вивчити маркування продукту, який продається у вітчизняній торговельній мережі, важко не помітити, що більшість ікри виготовляється в Україні.

Дивно, адже у нас одне море — Київське, і в ньому ні осетер, ні нерка не водиться. У Дніпрі цієї риби теж ніби немає. Як же тоді з’явилася червона ікра українського походження? Відповідь на це запитання дуже проста: її до нас завозять у вигляді сировини, з якої потім виготовляють кінцевий продукт.

Доставляють ікру в стані сильного охолодження на межі із заморожуванням. Зовсім заморожувати цей делікатний продукт не можна, оскільки ікринки полопаються. А для того, щоб делікатес не зіпсувався при тривалому транспортуванні, в нього додають консерванти. Добре це чи погано — питання, на яке є як позитивні, так і негативні відповіді. До плюсів вітчизняного виробництва належить те, що є кому поскаржитися. Також можна сподіватися, що українське фасування трошки здешевить продукцію.

Ще одна новина, яка чекає на цінителів ікри, — більшість «червоного золота» нині виготовляють за технічними умовами. Хоча ще кілька років тому це було швидше винятком, ніж правилом. Звісно, що і за ТУ можна виготовляти високоякісний продукт, проте вимоги прописані в ДСТУ однозначні, жорсткі і, що головне, загальнодоступні. На відміну від ТУ, які є комерційною таємницею конкретно взятого підприємства. Приміром, суворий державний стандарт не передбачає виготовлення ікри із замороженої сировини. А ось технічні умови це дозволяють, прописана в стандарті й кількість солі, яку можна використовувати. Також варто знати, що в цьому делікатесі сіль — не тільки смакова добавка, а також консервант.

Не допускає ДСТУ змішування ікри різних риб, а також чітко обмежує перелік харчових добавок, які можна використовувати. Звісна річ, що виробники не ризикнуть змішувати в одній банці ікру риби кети і нерки, оскільки зовні вона дуже різна. Такий мікс, на перший погляд, може здатися споживачеві фальсифікатом — сумішшю натурального та штучного делікатесу. Хоч це не так. Адже за харчовою цінністю ікра кети, горбуші й нерки майже не відрізняється.

Незмінними складовими ікри є консерванти, які подовжують термін придатності делікатесу. Раніше класичними консервантами для ікри вважали суміш уротропіну й сорбінової кислоти. Їх наявність в ікрі прописана у стандарті. Віднедавна в Росії заборонили додавати в «червоне золото» уротропін, проте України ця заборона не стосується. У нас цей консервант можна використовувати. Тому майже вся ікра, яку виготовляють у нас, містить уротропін. Російські виробники, виготовляючи ікру для українського ринку, додають у неї цю домішку. Виробники виправдовуються, мовляв, виготовити цей делікатес без консервантів неможливо. Щоправда, консерванти бувають різні, їх кількість теж має неабияке значення.

Різна зовні й на смак | Проте звичайного споживача цікавить, як вплинули на якість і безпеку продукту такі зміни. Зацікавились цим питанням і в центрі експертиз «Тест». Для проведення дослідження фахівці закупили дев’ять зразків ікри. Усі вони вітчизняного виробництва — «Камчадал», «Шаланда», «Дальморе», «Остров», Flagman, «Фуршет», «Анива», «АСС» та «Русский посол».

— Це тестування проходило за класичною схемою — оцінювання маркування і пакування, перевірка продукту в лабораторії, а також оцінювання смакових особливостей продукту, — зазначає президент центру експертиз «Тест» Валентин Безрукий. — Усі зразки виготовлено згідно з ТУ. Торгові марки, які ми досліджували цього разу, майже не збігаються з попередніми тестуваннями.

Перше, що порадувало фахівців, — пакування: у всіх баночок є ключик для легкого відкривання. Під час перевірки маркування в експертів до виробників з’явилися запитання. У складі ікри  «Камчадал», «Фуршет», Flagman харчові добавки чомусь були зазначені без відповідних індексів «Е». На етикетці  делікатесу «Остров», «Дальморе», «Фуршет», «Русский посол» не позначено виду риби, з якої взято ікру.

Коли на етикетці баночки з ікрою пишуть, що в ній «лососева ікра», то мається на увазі, що взята вона у риби сімейства лососевих. Проте це може бути горбуша, кета, нерка, форель. Відповідно ікра цих риб відрізняється не тільки за смаком, а й за розміром.

Зовнішній вигляд в ікри теж відрізняється: яскраво-жовтогарячий колір у горбуші, а зерна кети помаранчево-червоні. Якщо в бляшанці суміш ікри різних риб, про це обов’язково повинно бути вказано в маркуванні. Адже споживач має право знати, що саме він купує.

Щоб солона, та не занадто | Під час перевірки маркування ікри «АСС» експерти побачили, що інформація на етикетці нанесена чорними й дуже дрібними літерами та ще й на темно-зелений фон, в результаті прочитати нічого не можна. У делікатесів «Дальморе» й «Остров» інформація нанесена теж дрібним шрифтом, проте не настільки, як у «АСС».

Протестували «червоне золото» і в лабораторії, де фахівці перевірили масу нетто і вміст консервантів.

— Здавна недоважування продуктів — найпоширеніший метод фальшування, — додає Валентин Безрукий. — Для ікри це особливо актуально через чималу вартість продукту. Норми допускають за масою нетто в менший бік — 3%. У всіх дев’яти зразків маса була в межах норми.

Стосовно консервантів в минулому тестуванні у двох зразків було зафіксовано перевищення їх вмісту в продукті. У цьому дослідженні експерти не виявили перевищення норм уротропіну й сорбінової кислоти. Тобто ці добавки були в межах передбаченої норми 0,1% щодо кожної речовини. Здивувало експертів те, що в ікри «Русский посол» не виявили ще одного консерванту, який вказаний на етикетці, — бензоату натрію. На наявність цього консерванту в ікрі перевірили всіх «учасників» тестування, проте в жодному його не  знайшли.

Звернули увагу експерти і на зовнішній вигляд продукту. Зовні ікринки мають бути чисті, цільні, однорідні за кольором без плівок. Найкращий вигляд має ікра, в якій ікринки відокремлюються одна від одної. Для цього у продукт додають соняшникову олію і трішки гліцерину. Запах і смак у «червоного золота» повинні бути приємними, притаманними ікрі риби, хоч присмак гіркоти та гостроти допускається.

Смакові якості делікатесів | «Камчадал», «Шаланда» та Flagman експерти оцінили на п’ять балів (за п’ятибальною системою). А ось «Дальморе» та «Острів» мають солонуватий присмак із легкою гіркотою, за що експерти оцінили ці делікатеси на оцінку добре. «Російський посол» та «Фуршет» мають характерний і трохи гіркуватий присмак, за що й отримали свою четвірку. А ось «Анива» за свій занадто солоний смак та «АСС» за солоний з гіркотою присмак у цьому дослідженні отримали лише задовільно.


Ірина ПОЛІЩУК, 23 грудня 2011
Урядовий кур'єр


Пороблено в Україні, або про що свідчать баночки з делікатесом


Розглядаємо баночки | Часи, коли лососеву червону ікру практично неможливо було дістати, минули. У нинішніх магазинах від представленого різноманіття рябить в очах, так що визначитися з вибором непросто! Даний продукт відноситься до розряду дорогих, і тому особливо прикро, коли витрачені гроші не виправдовуються високою якістю. Щоб допомогти читачам уникнути розчарувань за новорічним столом, ми піддали лососеву ікру скрупульозному тестуванню.

Для початку уважно розглянули упаковки куплених баночок. Всі п’ять зразків – українського виробництва, але ікра-то в них привізна! Тим не менш ні на одній етикетці не вказано, звідки саме прибув даний делікатес. На думку начальника науково-дослідного центру випробувань продукції “Укрметртестстандарту” Володимира Семеновича, в наявності пряме порушення законодавства.

- Чинне законодавство говорить: якщо продукція фасується в Україні, а завозиться з іншої країни, вказівка країни походження є обов’язковою умовою, – роз’яснює експерт. – Таким чином, написи “камчатська” або “сахалінська” на банках є просто назвою і ніякої корисної інформації споживачеві не несуть. Даний продукт цілком може бути завезений до нас із США або Канади – з цих країн імпортується багато мороженої ікри. В Україні вона розморожується і фасується з додаванням солі і консервантів.

Крім того, каже експерт, виробники часто не вказують, з якого виду риби дана ікра. І незважаючи на те що жорстких вимог законодавства в нашій країні з цього приводу немає, таке замовчування для споживача – безумовно, мінус.

- В результаті у нас купівля червоної ікри перетворюється на гру в наперстки, – резюмував Семенович. – Продукт цей зовсім не дешевий, але, відкривши банку, покупець нерідко бачить безрадісну картину. І вина за це повністю лежить на виробнику, який зі зрозумілих причин приховує свої “секрети виробництва”.

Згідно з нормативними документами в одну банку заборонено класти ікру різних видів риб, і ця вимога виробниками була виконана. Ще одним позитивним моментом є той факт, що ікринки у всіх куплених зразках чисті, однорідні за кольором, без плівок і згустків крові.

Цілком прийнятною ситуація виглядає і з консервантами. Згідно з вимогами нормативних документів 0,1 відсотка не повинно перевищувати не тільки зміст кожного з консервантів (сорбінової кислоти і уротропіну), але і їх сумарна кількість. Остання вимога не виконала лише “Ікра за правилами”, у чотирьох з п’яти зразків вміст консервантів в нормі.

На жаль, на цьому гарні новини закінчуються. На загальну думку експертів, у всіх банках ікра виглядає так, ніби була взята “з однієї бочки”. Ікринки-не пружні, вологі, серед них чимало лопнули. Через значної кількості відстою (кажучи простою мовою, це такий помаранчевий слиз) ікра виглядає суцільною помаранчевою масою, з якої буде важко зробити пристойний бутерброд навіть теоретично.

- І зовнішній вигляд ікри у всіх куплених зразках, і кількість відстою, і смакові відчуття повністю відповідають ікрі другого сорту, – констатувала начальник хіміко-аналітичної лабораторії “Укрметртестстандарту” Тамара Назаренко.

З тим, що жоден зразок ікри не відповідає вимогам першого сорту (який, до речі, заявлений на чотирьох банках з п’яти), повністю згоден і Володимир Семенович. За його словами, така ситуація, швидше за все, склалася через неправильний процес розморожування. Якби на виробництві були грамотні технологи, вони б такого не допустили.

Баночки з ікрою всі однакові тільки на перший погляд. Насправді ж вони можуть бути масою в 140, 130 і 120 грамів. Нам, щоправда, “великі” банки не попалися: два куплених зразка виявилися 130-грамовими, а три – 120-грамовими.

При перерахунку ціни за 100 грамів, виявилося, що вартість найдешевшої і найдорожчої червоної ікри різниться більш ніж в два рази. Але при цьому органолептична оцінка особливих відмінностей не виявляє. Більше того: деяким експертам смак дешевої ікри здався навіть більш приємним.

- Ціна 49 грн. за баночку червоної ікри часто не приваблює, а відлякує покупця, який вважає, що делікатесний продукт не може бути настільки дешевим, – каже Тамара Назаренко. – Однак у даному випадку ми зіткнулися з дивовижним парадоксом: між ікрою за 49 грн. і ікрою за 94 грн. немає практично ніякої різниці!

Словом, негласне правило “чим вища ціна – тим вище якість”, якого при виборі товару дотримуються багато покупців, у випадку з червоною ікрою не працює!

Важливо! | Температура зберігання банкової червоної ікри, можна сказати, унікальна: від -2 до -6 градусів. У домашніх умовах таку температуру отримати неможливо, а значить, всі, хто вже купили червону ікру до новорічного столу, автоматично порушують задані виробником умови зберігання!

Втім, як показала перевірка, проведена, такими спеціальними умовами зберігання можуть похвалитися далеко не всі торговельні мережі. Менеджер одного з найбільших столичних супермаркетів (де, до речі, ікра зберігалася у відкритому холодильнику при температурі +2 градуси) про умови зберігання цього делікатесу з подивом дізнався лише від кореспондента!

Звідси порада: купуючи червону ікру, будьте пильні і звертайте увагу на температуру в холодильнику.

За матеріалом: http://money-news.te.ua/2012/01/01/chervona-ikra-v-mahazynah-sutsilno-druhosortna/

суббота, 4 февраля 2012 г.

Украинцы всё больше нуждаются в рыбе и морепродуктах



По данным экспертов Украинской аграрной конфедерации (УАК), в нашей стране наметилась тенденция сокращения среднегодового потребления рыбы на душу населения.

Емкость рыбного рынка Украины достигает 1 млрд. долларов. Криминальный рыбный рынок составляет - 1,5 млрд. долларов. Это в первую очередь контрабандные поставки рыбы и морепродуктов, черная и «серая» переработка, а также нелегальный промысел. Удельный вес нелегального импорта занимает до 35% общего объема рыбы, ввезенного в Украину.

Доходность компании от продажи через сеть собственных магазинов традиционно выше — до 30%. Дополнительная прибыль получается, поскольку нет затрат на посредников, на вхождение в сеть, нет платы за полку и другие маркетинговые услуги. А это, соответственно, увеличивает товарооборот и прибыль компании.

Производителям все сложнее работать с торговыми сетями. Между тем украинцы постепенно изменяют своим вкусовым приоритетам, все больше увеличивая долю рыбы в собственном рационе. И если в 2007 г. среднегодовой уровень потребления рыбы и морепродуктов в Украине оценивался на уровне 14-15 кг на человека, то уже в 2008 г. этот показатель увеличился до почти 16 кг в год. Для сравнения, в странах ЕС уровень потребления достигает 22 кг рыбы в год

Сегодня рыба и рыбопродукты вполне законно занимают на столе у украинцев вполне привычное и достойное место. В конце 2011 г. этот показатель в Украине составлял 17,5 кг. При этом специалисты отмечают, что рациональная норма потребления этого продукта составляет 20 кг на душу населения, минимальная – около 12 кг.

http://pro-consulting.com.ua/analiz/pitanie/fish/

пятница, 3 февраля 2012 г.

Червона ікра: Правда і міфи


Ставши доступнішою, ікра не втратила статус народної улюблениці. Навпаки, стала більш популярною і обросла ще більшою кількістю міфів. В них ми і спробуємо розібратися разом з лікарем-дієтологом Світланою ФУС.

Чорна ікра корисніша за червону

Міф | Незалежно від кольору, ікра містить приблизно один і той же набір поживних речовин. А різниця в ціні пояснюється тим, що осетрових риб - постачальників чорної ікри - в природі стає все менше і менше. Чого не скажеш про лососевих, які "діляться" з нами червоною ікрою. Всі лососеві - кета, горбуша, нерка, сьомга - мечуть ікру в прісній воді. Для цього вони проходять нелегкий шлях з моря до річок, де після нересту гинуть. Для того, щоб добувати червону ікру, достатньо, як говорять рибаки, знати місця. З осетровими - білугою, осетром, севрюгою - справа зовсім інша. Осетер дорослішає в 10-15 років, живе до 100, але нереститься всього декілька раз в житті. Тому не дивно, що на чорну ікру в світі підвищений попит: вона рідкісніша, а тому і цінніша.

Ікра дуже поживна

Правда | Ікринки, як і будь-які інші яйця, призначені для розвитку нового організму. А значить, містять унікальний набір живильних елементів і біологічно активних речовин. У ікрі (як чорній, так і червонію) близько 30% протеїнів, які практично повністю засвоюються організмом. Є в ній і незамінні амінокислоти, вітаміни А, В, С, D, мінерали, фолієва кислота і багато лецитина. Фолієва кислота, як відомо, відповідає за здоровий вид шкіри і попереджує недокрів'я. А лецитин підвищує здатність жовчних солей виводити холестерин з кровотоку. Крім того, це основна живильна речовина для нервових клітин. В ікрі практично немає "шкідливих" жирів, зате вона багата поліненасиченими Омега-3 жирними кислотами. Ці речовини покращують кровообіг і зменшують ризик утворення тромбів, що дуже важливе для серця і судин. Довгий список корисних властивостей і незвичайна поживна цінність ікри вивела цей делікатес на верхні рядки хіт-параду корисної їжі. Недивно, що риб'ячі яйця часто рекомендують дітям, годуючим мамам і тим, хто потребує поживну їжу.

Від ікри повніють

Міф | Багато хто думає: раз ікра поживна, в ній напевно багато калорій. Насправді, в морському делікатесі немає ні однієї "порожньої" калорії. При чималій кількості білка (близько 30%) і жиру (13-15%) калорійність ікри не така вже велика - всього 240-260 ккал на 100 р. Ікра може завдати істотної шкоди фігурі лише в тому випадку, якщо щодня класти її на хліб, щедро змащений вершковим маслом, або завертати в млинці. Отже, людям з проблемою зайвої ваги ікру їсти треба не з хлібом, а виклавши, наприклад, горою на половинку звареного круто яйця. Тоді і принципи роздільного живлення будуть дотримані (білки окремо від вуглеводів), і калорій небагато. Половина яйця з шапочкою ікри відмінно насищає і при цьому містить всього 60 ккал.

Ікра - афродізіак

Правда | Саме слово "афродізіак" (речовина, що підсилює сексуальний потяг і чуттєвість) утворилося від імені грецької богині любові Афродіти. А оскільки Афродіта вийшла з піни морської, недивно, що одними з найсильніших афродізіаків вважаються дари моря. На Сході про збудливі властивості ікри знали давно. Невипадково там існує давній звичай пригощати молодих перед першою шлюбною ніччю ікрою: щоб молодий опинився на висоті, і любовна насолода була безмежною. У слов'ян канапе, млинчики і інші блюда з ікрою теж частенько доповнюють меню романтичної вечері. І недаремно. У ікринках міститься рекордне кількість корисних мінералів і мікроелементів, серед яких натрій, катій, кальцій, магній, фосфор і залізо. Вони сприяють правильному обміну речовин, швидкому відновленню сил і підвищенню сексуальних можливостей. Окрім того, деякі елементи (наприклад, фосфор і йод) піднімають рівень серотоніну - гормону задоволення - і стимулюють вироблення чоловічого статевого гормону - тестостерону. А лецитин знімає втому, допомагає розслабитись і втілити в життя еротичні фантазії.

Чим дешевше ікра, тим нижче її якість

Правда | Деколи перед святами в магазинах і на ринках з'являються баночки з ікрою, ціна якої дивовижно низька. Але не поспішаєте радіти "знахідці" - це зовсім не святкові знижки! За деякими підрахунками, від 60% до 80% ікри в Україні вважається неякісною, простроченою або браконьєрською. Не секрет, що "народні умільці" часто справжню ікру наполовину розбавляють штучною білковою, іноді фасують її по банках в антисанітарних умовах. Дуже низька ціна повинна насторожити: реалізатори, як правило, свідомо занижують ціни, щоб контрабандна ікра не лежала довго на прилавках.

Вся ікра однакова

Міф | Не зважаючи на приблизно однаковий набір речовин і поживну цінність, не вся ікра однакова. Наприклад, чорна тим краще, чим більше і світліше зерно. Перше місце по популярності займає зерниста ікра (найдорожча) білуги, слідом за нею йде осетрова. Ікринки білуги відрізняються ніжним горіховим присмаком, темно-сірим або сріблястим кольором і крупним розміром - до 2,5 мм в діаметрі. У ікринок осетра більш виразний рибний запах, смак трохи грубіший, та вони і дрібніші - 1 - 1,5 мм в діаметрі. На відміну від чорної, червона ікра тим смачніше, чим дрібніше ікринки. На першому місці хіт-параду червоної ікри - дрібна кетова ікра червоного кольору з оранжевим проблиском. На другому місці більш світла ікра горбуші. Замикає трійку лідерів крупна бордова ікра нерки. Є і офіційна ієрархія. Так, ікру лососевих риб ділять на два сорти. Ікра 1 сорту повинна мати цілі пружні зерна, приємний аромат і смак без сторонніх присмаків. У ній не повинно бути ікринок, що лопнули, плівок і тим більше крові. Ікра 2 сорту програє по одному або декількох показниках. У ікрі 1-го сорту міститься від 4% до 6% солі, в 2 сорті допускається від 4% до 8%.

Справжню ікру від підробки не відрізнити

Міф | При покупці ікри в скляних банках переконаєтеся, що вона заповнює ємність щільно, без порожнеч. Якісна ікра в банці не містить рідини. На внутрішній стороні скла і кришки не повинно бути прилиплих ікринок. На кришці жерстяної банки з ікрою зазвичай є два ряди цифр - дата виготовлення і номер майстра. Якщо цифри видавлені всередину, а не назовні - перед вами стовідсоткова підробка. Дата виготовлення теж дуже важлива. Найякісніша ікра та, що добувається під час нересту і відразу ж консервується. Значить, в ідеалі на банці повинна стояти липнева або серпнева дата. Якщо ж на кришці вибита не літня дата, цей продукт виготовлений із замороженої ікри або законсервований, а потім перефасований місцевим виробником. В цьому випадку розраховувати на якість ікри не доводиться. При покупці вагової ікри важливо звернути увагу на розсипчастість ікринок. Вони повинні легко відділятися один від одного, не злипатися. Дуже щільна або слабка оболонка ікринок свідчить про низьку якість ікри. Про те ж говорить і кислуватий або згірклий смак, який може виникнути через додавання консервантів або неправильного засолу і зберігання.

Жіночий журнал "Здоров'я",
грудень 2007

Червона ікра - замість вітамінок



Зараз з`явилося чимало супротивників штучних вітамінів «з баночки». Люди намагаються наповнювати свій щоденний раціон натуральними вітамінами й корисними речовинами із продуктів харчування. 

Дієтологи й гастроентерологи по секрету зізнаються, що в них було б набагато менше пацієнтів, якби ми вживали ікру лососевих більш регулярно.


Бо червона ікра — ікра лососевих порід риб, таких як: горбуша, кета та ін.  - цінний харчовий продукт, має високі смакові якості й відносно високу вартість, тому вважається делікатесом.


От список з 5 важливих причин балувати себе «червоненькою» частіше.


1. Кожна ікринка на третину складається з білка, що легко й швидко засвоюється людським організмом - буквально протягом години. Крім того, червона ікра містить велику кількість поліненасичених жирних кислот. Вони поліпшують діяльність мозку, корисні для зору, підвищують імунітет, мають сильні протиалергічні властивості.


2. Регулярне вживання ікри лососевих поліпшує кровообіг, а значить - знижує ризик утворення тромбів і виникнення серцево-судинних захворювань. Лецитин в ікрі нейтралізує холестерин, що є в крові.


3. Ікра - універсальний засіб для підвищення гемоглобіну в крові. В ікринках перебуває багато корисних мікроелементів - фосфору, заліза, фолієвої кислоти, калію, йоду.


4. Крім мікроелементів, в ікрі є найважливіші вітаміни: вітамін А (поліпшує імунітет, зміцнює судини, підвищує гостроту зору), вітамін D (бере участь у формуванні й зміцненні кісток), які особливо корисні вагітним жінкам і матерям, що годують, для профілактики рахіту в дітей, вітамін Е (нормалізує обмін речовин у статевих залозах, омолоджує клітини).

5. Ікра - кращий засіб проти зморшок. Протеїни, які вона містить, активізують вироблення спеціального білка - колагену.


likar.info