вторник, 7 февраля 2012 г.

Червона ікра – радянський делікатес

Зараз в Україні вибір багатий, як і багато випадків, коли відкривши баночку червоної ікри, бачиш, що там зовсім не те, на що очікував. Й ікринки не цілі, й рідини багато, та ще й запах неапетитний. Тож найперше запитання  споживача - як вибирати делікатес - червону ікру.

Ікорні стандарти | На українському ринку ікру можна розділити на три групи. Перша є найдорожчою, вона виробляється за ГОСТом в Україні - це означає, що ікру розфасовують у місцях вилову протягом двох годин. Друга - це вироблена в Росії за ТУ, тобто технічними умовами, і також вироблена технічними умовами, але в Україні.

Найперше, про що варто знати - це те, що лососева ікра це загальна назва продукту. На етикетці обов'язково має бути зазначено, з якої риби: кети, горбуші, нерки, або ж рідше продається ікра кіжуча, сіми, чавичі. І тільки добросовісний виробник не забуде про це повідомити.

Жерстяна баночка повинна бути втягнута з обох боків, тому що вимога Госту - вакуумне виробництво, а термін придатності її 12 місяців. Що ж до скляних баночок або фасованої ікри, то тут дещо інша справа.

"Основа жестбанки в том, что в ней продукция сохраняет свои качества как можно дольше. По ГОСТу, гарантия сохранения продукта в жестбанке - 12 месяцев, это обеспечивается и тем, что банка закрытая и нет проникновения солнечных лучей. Потому что световой поток так же приводит к каким-то химическим реакциям, а в жестбанке, хоть икру и не видно, но если торговая марка известна и вы привыкли к качеству икры по ГОСТу, значит это будет наилучший выбор - икра в жести» - коментує Костянтин Коміссаров. В скляній банці ікра зберігається 6 місяців, у жерстяній - 1 рік, а вагова - взагалі 4 місяці.

Далі слід покалатати баночку - не повинно бути жодних звуків рідини всередині. А якщо вони є, то це означає, що ікра виготовлена за допомогою замороженої сировини. Тобто: "лосось выловлен либо в море, либо в реке и ястык был заморожен. А после этого происходит дефростация. Это может происходить в Москве или в другом городе. Ястык дефростируется и посол икры осуществляется из мороженого сырья. В данном случае характерным признаком является наличие отстоя, вот, который, стекает. Это должно указываться на баночке, но не всегда, как правило, указывается. В Украине лосось не производится, промышленный вылов, поэтому производство и посол икры лососевой возможен только по техническим условиям из мороженного сырья».

Проблема ще й в тому, що не всі виробники добросовісно вказують нам, які саме консерванти використовують. Найчастіше - уротропин та сорбинову кислоту. Перша добавка вбиває мікрофлору, але сприяє розвиткові грибків, інша навпаки, не діє на мікрофлору, але бореться з пліснявою. На  одній баночці ми знайшли Е-211 - бензоат натрію, раніше його забороняли застосовувати, а тепер він знову дозволений.

- Пане Костянтину, що це за домішки?

- Это американское сырье, здесь икра чуть-чуть расплывчата. Не помятая, но консистенция икринок наиболее слабо выдержана. Это сырье наиболее дешевое, но на вкус жителя стран СНГ не очень привычное. Характеризуется либо медицинский привкус, в общем, не характерный для нашего потребительского вкуса.

Отже, фахівці радять купувати червону ікру, керуючись трьома параметрами: по-перше, за якими нормами виготовлено - за Гостом чи ТУ. По-друге, яка країна виробник: Росія, Україна, чи інша. І третій аспект, не менш важливий, яка торгова марка випускає продукт. Ну і саме собою не забути про дату виготовлення.

http://spojivach.info/materials/foods-page/1067-red-caviar-post-soviet-delicacy.html

Комментариев нет:

Отправить комментарий